Грип та застуда – невід’ємна складова холодних пір року. Уникнути їх ніяк, тому такі симптоми респіраторних інфекцій, як чхання, нежить, сльозотеча, вже сприймаються в порядку речей. Але крім них, нерідко бувають і більш складні наслідки хвороби – хронічні ЛОР-захворювання, пневмонії. Крім цього, захворіти на грип чи застуду можна і поза чергою – не в сезон, адже відомо, що ці хвороби мають соціально-економічний характер. У будь-якому випадку – приємного мало, не кажучи вже про те, що час лікарняного доведеться відпрацьовувати понаднормово після виходу на роботу. Тому вкотре підтверджується загальновідома істина: “Хворобу легше попередити, ніж вилікувати”. Про те, щоб не захворіти, варто подбати заздалегідь. Існує кілька способів профілактики респіраторних захворювань. 

“СТОП” інфекції на вході 

Всі знають, що респіраторні інфекції потрапляють в організм через носову порожнину. Віруси і бактерії вдихаются разом з повітрям. Звичайно, природа подбала про захист, і зазвичай організм справляється з інфекцією на цьому етапі, але не завжди. Іноді природних захисних ресурсів виявляється недостатньо, і вірус проникає далі. Тому в періоди більшої ймовірності зараження необхідно регулярно додатково очищати носову порожнину. В аптеці є безліч засобів, призначених саме для цього. Можна скористатися фізіологічним розчином власного приготування. 

Промивання роблять досить сильний вплив на слизову носа: стимулює розрідження слизу, очищення і зволоження носової порожнини, а значить, забезпечують вимивання пилу, алергенів і шкідливих бактерій. Для досягнення видимого ефекту промивання необхідно проводити кілька разів на день. Варто відзначити, що в деяких аптечних препаратах для очищення носової порожнини міститися також речовини для підвищення захисних механізмів ЛОР-системі. 

Профілактика за допомогою вакцини 

Щеплення від грипу – єдиний надійний метод профілактики цього захворювання та його ускладнень. На сьогоднішній день вакцини проти грипу не є дефіцитом, тому не варто зволікати, а зіграти на випередження, отримавши укол заздалегідь, перед сезоном застуд. Але в даному випадку є одне “але” – щеплення можна робити тільки тим, у кого немає до неї протипоказань.  

Є цілий ряд категорій людей, кому вакцинація особливо рекомендована. До таких груп відносяться: 

Дотримання правил гігієни 

Банально, але дієво і надійно. Дотримання відомих з дитинства правил гігієни допоможе не захворіти на грип та застуду. Щоб істотно знизити ризик хвороби, варто: 

Головний метод профілактики – любити себе. 

Щаслива людина рідко буває хворою. Активний, здоровий, задоволений усім організм непривабливий для хвороб. У цього твердження немає наукового обгрунтування, але зате воно доведено життям і практикою. Здорове харчування, заняття спортом, повноцінний сон і поменше стресу – ось рецепт зими без застуди. А ще важливо дотримуватися багатовікової істини: взимку голова і ноги повинні бути в теплі. Так що, запасайтесь теплими шапками, черевиками, хорошим настроєм, і отримуйте від зими тільки насолоду.