Вакцинація

Вакцинація від вітрянки

Вітрянка або вітряна віспа — інфекційне вірусне захворювання, що супроводжується ураженням шкіри і слизових оболонок у вигляді папульозно-везикулярного висипу з вираженою інтоксикацією всього організму. З цим захворюванням стикаються в основному люди, які не хворіли їм раніше або ж не були вакциновані. Особливо часто вітрянка зустрічається у дітей. Вакцинація — найбезпечніший і надійний спосіб убезпечити себе і свою дитину від цього інфекційного захворювання.

Симптоми вітряної віспи

Інкубаційний період вітряної віспи становить близько 14 днів, а з моменту зараження вірусом до появи перших проявів може пройти близько 21 днів. На першому етапі можуть проявитися такі симптоми вітрянки:

 • висока температура;
 • головний біль;
 • нездужання;
 • втрата апетиту;
 • стомлюваність;
 • озноб;
 • збільшення лімфатичних вузлів.

Через один-два дня з моменту появи вищесказаних симптомів почне розвиватися висип, і вітрянка перейде на наступний етап. Висип проходить три фази:

 • Червоні або рожеві припухлості по всьому тілу.
 • Припухлості перетворюються в пухирі, заповнені рідиною.
 • Пухирі висихають, перетворюються в кірки і гояться протягом декількох днів.

Другий період триває від 7 до 10 днів. Після закінчення цього терміну кірки починають опадати. Після них можуть залишитися гіперпігментовані ділянки, які зникнуть через кілька днів.

Висип розвивається хвилеподібно, вражаючи всі ділянки шкіри, волосяну частину голови, а також слизові оболонки порожнини рота, кон’юнктиви і статеві органи.

Кількість пухирів варіюється — можуть з’явитися лише кілька, а також до десятків і навіть сотень.

Ускладнення вітряної віспи

В основному у дітей вітрянка протікає в легкій формі без ускладнень. Важко хворіють старші люди (вік від +25), які не хворіли на вітрянку в дитинстві, бувають випадки, коли захворювання в цьому віці доходить до реанімації. Ускладненнями вітрянки можуть бути:

 • стоматит;
 • енцефаліт;
 • менінгіт;
 • сепсис;
 • пневмонія;
 • ларингіт;
 • міокардит;
 • гнійний паротит;
 • синдром Рея.

Діагностика вітрянки

Правильний діагноз вітрянки ставиться лікарем після огляду висипу. Важливо, щоб вітрянка була підтверджена фахівцем, і щоб лікування не проводилось без підтвердження діагнозу.

Тому для консультації потрібен медичний огляд. При необхідності лікар порекомендує видалити рідину або тканину з пухирів, щоб визначити, чи дійсно це насправді вітрянка.

Після постановки діагнозу лікар призначить відповідне лікування.

Профілактика вітрянки

Вакцинація — найбезпечніший спосіб запобігти вітряну віспу, оскільки вона забезпечує необхідний імунітет проти вірусу. Перед контактом з вірусом необхідно зробити вакцинацію двома дозами.

Таким чином, діти у віці від 12 місяців до 12 років повинні отримати дві дози вакцини, щоб імунна система могла забезпечити необхідний захист від вітряної віспи. Важливо відзначити, що другу дозу слід вводити як мінімум через шість тижнів після першої.

Бувають випадки, коли вакцинована людина може заразитися вірусом, але форма хвороби буде легша, ніж зазвичай.

Крім вакцинації, профілактику вітряної віспи можна проводити, уникаючи контакту з інфікованою людиною, а також беручи до уваги всі необхідні міри обережності.

Кому слід робити вакцину від вітрянки

 • Дітям: лікарі рекомендують вводити одну дозу вакцини після закінчення періоду грудного вигодовування (12-15 місяців), а другу дозу – приблизно у віці 4-6 років.
 • Підліткам (старше 13 років) і дорослим: ті, хто не хворів на вітряну віспу і не були вакциновані проти вітряної віспи можуть бути імунізовані двома дозами вакцини з інтервалом не менше 28 днів.

Вакцина проти вітряної віспи вводиться тільки лікарем після консультації і може вводитися разом з іншими вакцинами.

Важливо! Пацієнт повинен бути оглянутий лікарем з обережністю, тому що можуть бути захворювання і ситуації, при яких вакцинація не підходить.

Кому не рекомендується щеплення від вітрянки

Вакцина від вітряної віспи протипоказана:

 • людям, у яких була важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини проти вітряної віспи;
 • тим, хто хворіють (від іншого захворювання) на момент вакцинаціі – лікар може порекомендувати перенести вакцинацію;
 • вагітним жінкам (якщо жінка планує завагітніти, то вона може попросити вакцину для профілактики, але ін’єкцію потрібно зробити не раніше, ніж за 3 місяці до того, як настане сама вагітність);
 • людям з ослабленою імунною системою.

Щеплення від вітрянки, побічні ефекти

Після вакцинації досить часто виникають поствакцинальні реакції — короткочасні місцеві симптоми, рідше загальні, які зникають мимовільно в короткі терміни.

Найбільш часті побічні ефекти, викликані вакциною проти вітрянки:

 • біль і почервоніння шкіри в місці ін’єкції;
 • субфебрильна температура або жар;
 • висип і інші ураження шкіри;
 • загальне нездужання і занепад сил;
 • порушення дихання.

У вкрай рідкісних випадках можна спостерігати: збільшення лімфовузлів, м’язові болі, болі в суглобах, судоми, біль у животі, диспепсичні розлади, розвиток кон’юнктивіту, пневмонії та енцефаліту.

Лікарі нашої клініки

Дитячий уролог та дитячий хірург

Катба Зіяд Саідовіч

Лікар хірург, судинний хірург, хірургія ожиріння

Счасний Володимир Михайлович

Дитячий офтальмолог вищої категорії, страболог, кандидат медичних наук

Шевколенко Марина Володимирівна

Доктор медичних наук, дитячий ортопед-травматолог вищої категорії

Корольков Олександр Іванович

Вартість прийомувід 750 грн

Дербак Сергей Иванович

Пластичний реконструктивний хірург

Дербак Сергій Іванович

Лікар-педіатр

Тарасюк Олена Андріївна

Вартість прийомувід 300 грн

Лікар стоматолог-терапевт, завідуюча стоматологічним відділенням

Марченко Юлія Миколаївна

Вартість прийомувід 300 грн

Лікар кардіолог, Доктор медичних наук

Дроздова Ірина Володимирівна

Вартість прийомувід 600 грн

Лікар хірург, ендоскопіст, лікар УЗД, Кандидат медичних наук

Скворцов Костянтин Костянтинович

Вартість прийомувід 680 грн

Лікар мамолог-онколог

Пухліков Олексій Олександрович

Вартість прийомувід 490 грн

Більше лікарів

Менше лікарів

ВідгукиOlga Tverdovska

неделю назад

Уже много лет наша семья с огромным удовольствием обращается за помощью к Давиду Николаевичу. Взрослым - легкое удаление зубов, успешная установка имплантов. Дочке - подрезание уздечки верхней губы (даже отека не было). Кеян Давид Николаевич - профессионал высшего класса, мастер стоматологической хирургии, очень позитивный, добрый, веселый. Университетская клиника - Вы на глазах растете, совершенствуетесь! К вам всегда приятно приходить! Это действительно сервис и работа элиткласса по приемлемой цене. Мы всегда с Вами. Спасибо огромное! ❤

Anastasia Kurnaia

месяц назад

Огромное спасибо, лучшему доктору,хирургу-стоматологу с золотыми руками, Давиду Николаевичу!!! До встречи с ним , ужасно боялась хирургического вмешательства, связанного с зубами , но так случилось , что у меня обнаружили кисту , и нужно было срочно удалять зуб, и так и началось наше знакомство. Зуб и киста были удалёны отлично и безболезненно:) После этого была проведена операция по синуслифтингу , и Установка импланта, которые прошли ещё лучше чем на отлично и совершенно безболезненно. Счастлива , что нашла такого замечательного доктора , и могу смело рекомендовать его , как лучшего специалиста и врача от Бога :) Желаю процветания Вам и вашей клинике !:)

Наталия Федик

месяц назад

Очень прекрасная клиника. Записалась сегодня на консультацию к доктору Кеян Д.Н., а мне сразу за 5 минут сделали безболезненную операцию. С проблемой мучилась больше года. Нигде и никто не мог определить причину, а здесь все разрешили мгновенно. Прекрасный доктор. Рекомендую.