Вакцинація

Вакцинація "Інфанрікс Гекса" і "Гексаксім"

Вакцинація дітей — найбільш зручний і поширений спосіб захистити маленький організм від багатьох інфекційних захворювань. «Інфанрікс Гекса» і «Гексаксім» — надійний і ефективний метод захисту дитини від 6 небезпечних інфекцій відразу. Вони використовуються проти таких захворювань:
  • дифтерії;
  • правця;
  • коклюшу;
  • гепатиту B;
  • поліомієліту;
  • гемофільної інфекції.
«Інфанрікс Гекса» або «Гексаксім» вже багато років з успіхом вживаються для вакцинації в багатьох країнах і володіють мінімальними поствакцинальними реакціями при високій імуногенності. Їх головною перевагою є можливість скорочення кількості ін’єкцій, завдяки наявності шести компонентів. Після введення представлених вакцин ускладнення виникають вкрай рідко.

Як використовуються вакцини

«Інфанрікс Гекса» і «Гексаксім» вводяться шляхом ін’єкції глибоко внутрішньом’язово, зазвичай в передньолатеральну ділянку стегна для немовлят і дітей молодшого віку, а для старших дітей — в найбільш щільної частини дельтоподібного м’язу.

Вакцини вводяться для:

• первинної вакцинації. Вона складається з введенням дитині трьох доз вакцини з інтервалом не менше 4 тижнів. Зазвичай лікар рекомендує зробити це в 6, 10 і 14 тижнів;
  • ревакцинації (бустерної вакцинації). Проводиться мінімум ніж через 6 місяців після введення останньої дози первинної імунізації. Ревакцинацію необхідно здійснити протягом другого року життя дитини;
  • для одноразової заміни вакцинації проти однієї з інфекцій, збудники яких входять в прищеплювальний апарат;
  • для продовження або закінчення курсу вакцинації, якщо раніше були використані інші препарати.

Протипоказання для вакцинації в Університетській клініці Києва

• алергія на будь-який з компонентів препаратів;
  • виявлена ​​енцефалопатія протягом тижня після вакцинації препаратом, що містить компонент кашлюку;
  • неконтрольовані неврологічні захворювання;
  • «Інфанрікс Гекса» протипоказаний дітям старше 2 років, «Гексаксім» — старше 3 років;
  • ГРВІ або інші хвороби, при яких характерна висока температура;
  • загострення хронічних захворювань.

Можливі побічні ефекти

Як і для всіх інших ліків, після вакцинації «Інфанрікс Гекса» або «Гексаксім» характерне виявлення деяких побічних ефектів. Вони зустрічаються не у всіх дітей і зазвичай тривають не більше 48-72 годин. До найбільш часто виявлених реакцій після вакцинації, відносимо:

• підвищену температуру;
  • втому;
  • втрату апетиту;
  • блювоту, діарею;
  • припухлість, біль і почервоніння в місці ін’єкції;
  • відчуття ознобу, задишку;
  • м’язову слабкість;
  • висипання на шкірі.

В Університетській клініці Києва працюють кваліфіковані лікарі, які використовують новітні препарати, стежать за станом дитини до і після вакцинації, тим самим запобігаючи можливості розвитку різних ускладнень. Якщо у Вас виникли питання з приводу вакцинації, або ж Ви сумніваєтеся в безпечності щеплень — телефонуйте за вказаним контактним номером, ми будемо раді відповісти на будь-які питання.

Лікарі нашої клініки

Дитячий уролог та дитячий хірург

Катба Зіяд Саідовіч

Лікар хірург, судинний хірург, хірургія ожиріння