Ускладнення, до яких можуть привести дифтерія і правець:

У групі ризику знаходяться всі, хто не отримав щеплення від правця і дифтерії.

АДС вакцину застосовують:

Побічні ефекти вакцини

В основному щеплення переноситься легко, побічні реакції дуже рідкісні. Іноді вакцинація від правця і дифтерії у дітей може супроводжуватися місцевими реакціями:

Зазначені побічні ефекти не потребують лікування і зникають самостійно протягом 1-3 днів. Вони вважаються нормою і вказують на початок формування імунітету, стійкого до збудників дифтерії і правця. Щеплення від дифтерії і правця для дорослих супроводжується такими ж реакціями, що і у дітей, але можуть виникати і інші поствакцинальні реакції, як: головний біль, сонливість, порушення стільця, втрата апетиту, нудота і блювота.

Щеплення від дифтерії і правця, протипоказання

Заборонено робити щеплення від дифтерії і правця в наступних випадках:

Чи можна мочити щеплення від дифтерії і правця?

Після щеплення від дифтерії і правця не рекомендується мочити місце уколу 3 дня. Однак пацієнтам не заборонено купатися, головне не терти місце уколу мочалкою, щоб не потрапила інфекція в рану. Після вакцинації слід використовувати душ, а не ванну. Також необхідно відмовитися від відвідування сауни, басейну, лазні та прийняття ванни з маслами або сіллю, вони можуть привести до подразнення шкіри і збільшити ризик зараження.

Переваги вакцини «АДС» в Університетській клініці Києва

Вакцинація — безпечний і надійний спосіб захисту організму від інфекційних захворювань. Якщо у Вас виникли питання — телефонуйте за вказаним контактним номером, ми будемо раді відповісти на кожен з них.