Показання до операції. Симптоми

Перед проведенням хірургічного втручання, слід звернути увагу на ряд симптомів:

Якщо серед симптомів виявлено 2-3 пункту, то слід звернути увагу на це і звернутися до лікаря.

При ігноруванні перерахованих вище симптомів та несвоєчасної допомоги може піти ускладнення на інші органи, які приведуть до серйозних захворювань. Таким як: порушення роботи серцево-судинної системи та дихальної.

Навіть якщо є найменша підозра на викривлення перегородки, краще перестрахуватися і звернутися до фахівця.

Які існують види септопластики?

Вид септопластики залежить від способу і техніки проведення хірургічного втручання, а також від травмування тканин. Існують такі види:

Лазерний метод вважається більш безпечним і якісним.

По-перше, сама операція коротка за часом, займає до 40 хвилин, що значно швидше, ніж при інших видах септопластики.

По-друге, лазером можна легко відкоригувати дефекти, при цьому не зачіпаючи здорові тканини.

Плюсів у цього методу однозначно більше, до перерахованого вище можна ще віднести:

Метод операції завжди буде вибирати лікар, виходячи від картини захворювання і від показань. Нерідкі випадки, коли пацієнтові підходить тільки один з методів операції, наприклад, класичний.

Хід і проведення операції

Як і перед іншою звичайною операцією, пацієнт зобов’язаний скласти необхідний перелік аналізів. Перед септопластикою – це загальні аналізи і дослідження системи згортання крові. Пацієнти, які приймають препарати для розрідження крові, повинні скасувати їх перед операцією.

У пацієнта є вибір виду знеболення: місцева анестезія або загальний наркоз.

Перед початком операції пацієнтові обробляють місце, де буде операція і вводять анестетик, а також підходять до носової перегородки обраним методом. Після чого проводять дії на хрящової тканини.

Після закінчення операції, пацієнтові в обидві ніздрі вставляють силіконові пластини і еластичні тампони. Це необхідно для щільного прилягання слизової. Так, з тампонами пацієнт повинен проходити 1 день, після чого, їх витягають.

Відновлення та реабілітація після операції

Після проведення операції пацієнтові рекомендується бути під наглядом у лікаря 1 день, але в основному, повертаються додому вже в перший день.

У перші дні після операції пацієнт не може дихати носом, тому дихання можливо тільки через рот. Таке дихання приносить якийсь дискомфорт, наприклад, сухість у роті.

Якщо у пацієнта виникають болі, то додатково виписують знеболююче.

Після операції протягом 7 днів рекомендується берегти себе: утриматися від фізичних навантажень, не зазнати впливу високих температур (лазні, сауни).

Рекомендується використовувати зволожувач в будинку і зрошувати ніс сольовим розчином. Повне відновлення зазвичай буває через 2-3 тижні.

Можливі ускладнення

Як і при будь-якою іншою операцією можуть початися ускладнення, хоча, при корекції носової перегородки, це малоймовірно. Але все ж, можуть з’являтися такі наслідки, як:

Якщо вони виникли, то слід приділяти цьому особливої уваги і звернутися до лікаря.

Для того, щоб ускладнень не було, потрібно підготуватися до цього заздалегідь. До операції треба зробити санацію вогнищ інфекції, які розташовуються у верхніх дихальних шляхах і ротової порожнини.