Існує три групи протипоказань до ринопластики:

  1. Вік. Ринопластика показана пацієнтам старше 18 років. В особливих випадках, як виняток, можливе проведення операції в 17-річному віці, але ні в якому разі не раніше. Справа в тому, що остаточні результати пластики носа спостерігаються через рік і більше після хірургічного втручання. А до 18 років тканини носа ще не повністю сформовані, тому передбачити в такому випадку віддалений результат неможливо. Він може виявитися самим непередбачуваним і неприємним. Також хірурги не практикують проведення ринопластики людям, старше 40-ка років, оскільки в цьому віці набагато повільніше загоюються тканини і набагато частіше виникають ускладнення.
  2. Наявність серйозних захворювань. До переліку захворювань, що відносяться до категорії “серйозні”, входить цукровий діабет, важка форма гіпертонії, патології нирок і печінки, ішемічна серцева хвороба, онкологія, проблеми зі згортанням крові і ін. Таким пацієнтам протипоказана не тільки ринопластика, але навіть наркоз.
  3. Запальні процеси в області проведення операції.

Якщо на час проведення ринопластики є місцеві запальні процеси, з’являється ризик проникнення в кров інфекції або виникнення ускладнень з боку швів. В такому випадку операцію переносять до повного зникнення запалення. Як тільки лікар оцінить стан пацієнта як задовільний, хірургічне втручання відбудеться.

Ринопластика: коли можна?

Показаннями до проведення ринопластики є вроджені дефекти носа або придбані внаслідок травми, а також деформація структур носа, яка призвела до порушення дихання або якого-небудь захворювання.

На сьогоднішній день більша частина таких операцій виконується з косметичною метою, тоді як раніше для корекції структури носа обов’язково була наявність реконструктивної мети.

Естетична ринопластика: показання:

Важливо пам’ятати, що наявність або відсутність перерахованих показань до оперативного втручання не визначається “на око”. Для їх підтвердження або спростування необхідні висновки лікаря, який проводить заміри і зіставляє їх із середньостатистичними показниками.

Методи ринопластики

Ринопластика виконується закритим і відкритим методами:

Реабілітація після ринопластики

Після завершення операції для фіксації спинки носа накладають гіпс, а в носові проходи поміщають силіконові сплінти, які поліпшують дихання. У перші дні після ринопластики спостерігається великий набряк в носовій порожнині і дискомфорт при диханні. Набряки проходять протягом 10-14 днів. Повне одужання, як і отриманий результат, настає через кілька місяців, а може бути і через півроку. У період відновлення важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря:

  1. Не носити окуляри (1-2 місяці). Навантаження на спинку носа може перешкоджати процесу загоєння або травмувати місце операції.
  2. Виключити фізичні навантаження.
  3. Не відвідувати сауну і лазню.
  4. Не спати на животі, уткнувшись носом в подушку.

Прості на перший погляд вимоги часто буває нелегко виконувати. Але для досягнення бажаного результату варто пожертвувати деякими звичками.