Незважаючи на те, що пародонтоз прогресує повільно, іноді він викликає скарги у хворих через гіперестезію твердих тканин зуба і порушення функції жування.

Причини виникнення пародонтозу:

Починається безсимптомно, розвивається повільно, виникає атрофічний гінгівіт, наростає і поступова рівномірна атрофія альвеолярного відростка. Так як перебіг хвороби відбувається безболісно і без виражених симптомів запалення, хворі не поспішають звертатися до лікаря.

Спочатку процес носить обмежений характер, вражаючи невелику, найчастіше фронтальну, групу зубів.

Потім початковий пародонтоз набуває дифузного (загального) характеру, рівномірно захоплюючи обидві щелепи.

Кість розсмоктується повільно. Ознак запалення ясен майже не спостерігається, без блиску, безболісні, міцні. Коріння зубів оголюються поступово, в результаті чого зуби виглядають подовженими. Оголені коріння різко реагують на дію холоду, тепла і хімічних подразників.

Зуби зміщуються, віялоподібно розходяться, тому з’являються діастеми і трем. Проміжки між зубами зяють. Особливість пародонтозу в тому, що рухливість зубів не відповідає тим глибоким змінам, які відбуваються в кістці. Пародонтозні зуби рідко уражаються карієсом, зате часто – Некаріозні ураження (ерозія емалі, клиновидні дефекти, підвищена стертість, гіперестезія і т.д.).

Важкі прояви пародонтозу характеризується тим, що ясенні сосочки згладжуються майже повністю. Коріння зубів різко оголені (на 4-5 мм), але при цьому звичайно міцно охоплюють їх. Окремі зуби внаслідок повного розсмоктування кісткового ложа без болю і крові випадають.

Особливо різко виражена травматична оклюзія. Прикус повністю порушений. Зуби верхньої і нижньої щелеп різко зміщені вперед, контакти між ними порушені. Рухливість зубів різноманітна, може бути I-II, іноді – III ступеня.

При сприятливому перебігу хвороби жувальна функція не порушується протягом тривалого часу (10-15 років). Цьому сприяють здоровий спосіб життя, раціональний режим праці і відпочинку, повноцінне харчування, ретельний і регулярний догляд за порожниною рота.

Зверніться прямо зараз і отримаєте безкоштовну базову консультацію по пародонтозу!

Загостренню пародонтозу сприяють перевтома, простудні захворювання, грип, порушення функції органів травлення, нервово-психічні стреси. Запальний процес може загострюватися в періоди менструації, вагітності, в клімактеричний період, а також при хворобах сечостатевої системи і т. д.
У зв’язку з тим, що на тлі пародонтозу провідним патологічним фактором є дистрофічні зміни тканин пародонту, лікування здійснюється переважно для ослаблення симптомів проявів цієї хвороби.

З цією метою проводиться:

Лікування пародонтозу направлено на нормалізацію тканинного обміну, поліпшення окисно-відновних процесів, ліквідації або зниження підвищеної чутливості оголених шийок і коренів зубів, нормалізації оклюзії (раціональне протезування і шинування).

Також хворому призначається загальнозміцнююча терапія, оскільки велике значення має посилення здатності тканин до відновлення (регенерації). Призначаються препарати, що покращують регенераційні процеси і кровообіг в пародонті (масаж ясен).

Для детальної інформації або консультації телефонуйте за контактним номером телефону або скористайтеся формою на сайті.