Уникнути гінгівіту можна завдяки добрій гігієни ротової порожнини. Однак, якщо відсутнє лікування і контроль, гінгівіт здатний перерости в періодонтит, більш серйозну форму періодонтальної хвороби, яка уражує періодонтальну зв’язку і кісткову тканину альвеоли. Через руйнування тканин і резорбції альвеолярної кістки, що характерно під час запалення, в результаті може стати причиною втрати зубів.

Не затягуйте з лікуванням гінгівіту! Звертайтеся до нас і отримаєте базову консультацію!

Ознаки та симптоми гінгівіту

Симптоми гінгівіту неспецифічні і проявляються в тканини ясен в якості класичних ознак запалення.

Причини появи гінгівіту

Найважливішими факторами ризику, пов’язаними з гінгівітом, є погана гігієна порожнини рота і відсутність стоматологічної допомоги, куріння і деякі захворювання, такі як діабет. Поширеність захворювань періодонта вище у пацієнтів з діабетом, у порівнянні з іншими, а також у таких пацієнтів симптоми більш серйозні.

А також гінгівіт може виникнути при:

Лікування гінгівіту

Має проводитися професіоналом. Стоматологи не рекомендують обмежуватися лише використанням народних методів для лікування гінгівіту, оскільки трави і настої можуть допомогти позбутися від болю і кровоточивості, але не усунуть основну причину появи захворювання.

Щоб позбавиться від гінгівіту необхідно усунути причину розвитку захворювання. Як правило, це наявність зубного нальоту. Існують певні методи очищення зубів від мікробів – видалення зубного нальоту лазером (ультрафіолетові промені направляються на зуби, очищаючи їх поверхню) або ручне очищення (використовуються інструменти, що мають в основі невеликий гачок, яким лікар підчіплює з-під ясен наліт чи зубний камінь і видаляє його ). Таким чином, лікування гінгівіту складається з декількох етапів:

Після усунення причини захворювання, вогнища розвитку інфекції, пацієнту необхідно дуже ретельно стежити за дотриманням гігієни порожнини рота. Для цього рекомендується дотримуватися нескладних вимог:

Якщо гінгівіт не лікувати, то він проходить самостійно через 1-2 тижні. Але з часом захворювання переходить в хронічну форму і вже великий ризик розвитку пародонтиту (захворювання, при якому порушуються зв’язки, які утримують зуби в лунці) і подальшої втрати зубів. Тому при появі перших ознак звертайтеся до стоматолога.

Для детальної інформації або консультації телефонуйте за контактним номером телефону або скористайтеся формою на сайті.