Оперативна гінекологія

Лапароскопічна міомектомія

Операція з видалення міоми лапароскопічна міомектомія. Лапароскопія це лікувальне або діагностичне втручання на органах черевної порожнини. При лапароскопії оптична трубка передає зображення на екран монітора лапароскоп, вводиться через троакар, який проходить через черевну стінку. При необхідності виконати будь-які лікувальні або діагностичні маніпуляції через додаткові троакари вводяться інші інструменти.

Лапароскопічна консервативна міомектомія це операція з видалення міоми зі збереженням матки через проколи черевної стінки невеликого розміру. Така операція краща для жінок, які планують вагітність, і для жінок, бажаючих зберегти менструальну функцію. Техніка лапароскопічної міомектомії в значній мірі залежить від розмірів, локалізації, наявності одиничних або множинних вузлів в матці. Лапароскопічна операція з видалення міоми матки відрізняється від традиційної хірургії в декількох ключових напрямках

Під час лапароскопічної операції хірург не дивиться в черевну порожнину безпосередньо через великий розріз поперек живота, а виконує операцію, дивлячись на великий відеомонітор.

Щоб бути успішною сама операція і, особливо, ушивання матки, яка необхідна під час лапароскопічної міомектомії, вимагають велику зорово-моторну координацію і спритність, а також знання анатомії області таза

Процедура безпечна і ефективна, коли виконується належним чином, добре підготовленим фахівцем. Процедура насправді складна, тому до підготовки і відповідного досвіду лікаря, що виконує її, пред’являються більше вимог, ніж при абдомінальній хірургії.

Консервативне видалення міоми проводять в чотири етапи:

 1. Відсікання і вилущування міоматозних вузлів.
 2. Відновлення дефектів міометрія ушивання рани матки.
 3. Витяг міоматозних вузлів.
 4. Гемостаз і санація черевної порожнини.

Показання до консервативної міомектомії

 • Розміри міоми матки 12 тижнів вагітності і більше у жінок репродуктивного віку.
 • Наявність хоча б одного міоматозного вузла діаметром більше 3.5 см у жінок, які планують вагітність.
 • Наявність міоми будь-яких розмірів при невиношуванні вагітності і безплідді, якщо виключені інші причини цієї проблеми.
 • Міома, що викликає кровотечі, через деформацію порожнини і порушення скорочувальної здатності матки, що призводить до анемії у жінки репродуктивного віку.
 • Швидке зростання міоми більше 4 тижнів вагітності за рік.
 • Синдром тазових болів, що виникає в результаті порушення кровообігу в міоматозних вузлах.
 • Порушення функції суміжних органів (сечового міхура, кишечника) за рахунок їх механічного здавлювання пухлиною.

Протипоказання до лапароскопічного видалення міоми матки

 • Декомпенсація захворювань серцево-судинної і дихальної системи, цукровий діабет, печінкова недостатність, захворювання крові і деякі інші захворювання. Для визначення протипоказань необхідна консультація терапевта або спеціаліста відповідного профілю.
 • Злоякісні захворювання ендометрію і шийки матки. При підозрі на малигнізацію до операції необхідно оцінити стан органів за допомогою онкоцитології, але більш інформативна, звичайно, біопсія.
 • Виражений спайковий процес після раніше перенесених операцій, а також ожиріння II-III ступеня є відносними протипоказаннями.
 • Проведення консервативної міомектомії при множинної міоми матки вимагає зваженого підходу через високу частоту рецидивів (від 30% і вище), в той час, як при одиночних вузлах не більше 10-20%.

Протипоказання до виконання міомектомії лапароскопічним доступом в певній мірі відносні і залежать від профілактики кровотечі під час операції і володіння хірургом технікою ендоскопічного шва. Незважаючи на переваги лапароскопічного доступу, лікування «важких» міом, які мають такі характеристики: розміри більше 7-8 см, розташовані інтерстиціально з центріпетальним зростанням, перішийно, по задній стінці матки, інтралігаментарно і в області ребра матки, раніше мало обмеження.

Післяопераційний період

Після лапароскопічних операцій на шкірі живота залишаються 4 розрізи довжиною 5 -10 мм. Пацієнти з першого дня починають вставати з ліжка і приймати рідку їжу. З стаціонару виписуються на 4 – 6 день. Необхідно відзначити, що рубці, що залишаються на матці після проведення такого роду хірургічного втручання, вимагають підвищеної уваги при веденні вагітності та пологів у цих пацієнток.

Лікарі нашої клініки

Лікар акушер-гінеколог, доктор медичних наук

Семенюк Людмила Миколаївна

Вартість прийомувід 1000 грн

Лікар гінеколог

Гринда Ігор Євгенович

Вартість прийомувід 300 грн

Більше лікарів

Менше лікарів

Вартість послуг

Код

Назва роботи

Ціна

Роздільне лікувально-діагностичне вишкрібання7 000
Гістероскопія8 000
Лапароскопія на придатках13 000
Лапароскопічна міомектомія15 000
Лапароскопічна гістеректомія з або без придатків22 000

ВідгукиOlga Tverdovska

неделю назад

Уже много лет наша семья с огромным удовольствием обращается за помощью к Давиду Николаевичу. Взрослым - легкое удаление зубов, успешная установка имплантов. Дочке - подрезание уздечки верхней губы (даже отека не было). Кеян Давид Николаевич - профессионал высшего класса, мастер стоматологической хирургии, очень позитивный, добрый, веселый. Университетская клиника - Вы на глазах растете, совершенствуетесь! К вам всегда приятно приходить! Это действительно сервис и работа элиткласса по приемлемой цене. Мы всегда с Вами. Спасибо огромное! ❤

Anastasia Kurnaia

месяц назад

Огромное спасибо, лучшему доктору,хирургу-стоматологу с золотыми руками, Давиду Николаевичу!!! До встречи с ним , ужасно боялась хирургического вмешательства, связанного с зубами , но так случилось , что у меня обнаружили кисту , и нужно было срочно удалять зуб, и так и началось наше знакомство. Зуб и киста были удалёны отлично и безболезненно:) После этого была проведена операция по синуслифтингу , и Установка импланта, которые прошли ещё лучше чем на отлично и совершенно безболезненно. Счастлива , что нашла такого замечательного доктора , и могу смело рекомендовать его , как лучшего специалиста и врача от Бога :) Желаю процветания Вам и вашей клинике !:)

Наталия Федик

месяц назад

Очень прекрасная клиника. Записалась сегодня на консультацию к доктору Кеян Д.Н., а мне сразу за 5 минут сделали безболезненную операцию. С проблемой мучилась больше года. Нигде и никто не мог определить причину, а здесь все разрешили мгновенно. Прекрасный доктор. Рекомендую.