Лапароскопічна консервативна міомектомія це операція з видалення міоми зі збереженням матки через проколи черевної стінки невеликого розміру. Така операція краща для жінок, які планують вагітність, і для жінок, бажаючих зберегти менструальну функцію. Техніка лапароскопічної міомектомії в значній мірі залежить від розмірів, локалізації, наявності одиничних або множинних вузлів в матці. Лапароскопічна операція з видалення міоми матки відрізняється від традиційної хірургії в декількох ключових напрямках

Під час лапароскопічної операції хірург не дивиться в черевну порожнину безпосередньо через великий розріз поперек живота, а виконує операцію, дивлячись на великий відеомонітор.

Щоб бути успішною сама операція і, особливо, ушивання матки, яка необхідна під час лапароскопічної міомектомії, вимагають велику зорово-моторну координацію і спритність, а також знання анатомії області таза

Процедура безпечна і ефективна, коли виконується належним чином, добре підготовленим фахівцем. Процедура насправді складна, тому до підготовки і відповідного досвіду лікаря, що виконує її, пред’являються більше вимог, ніж при абдомінальній хірургії.

Консервативне видалення міоми проводять в чотири етапи:

  1. Відсікання і вилущування міоматозних вузлів.
  2. Відновлення дефектів міометрія ушивання рани матки.
  3. Витяг міоматозних вузлів.
  4. Гемостаз і санація черевної порожнини.

Показання до консервативної міомектомії

Протипоказання до лапароскопічного видалення міоми матки

Протипоказання до виконання міомектомії лапароскопічним доступом в певній мірі відносні і залежать від профілактики кровотечі під час операції і володіння хірургом технікою ендоскопічного шва. Незважаючи на переваги лапароскопічного доступу, лікування «важких» міом, які мають такі характеристики: розміри більше 7-8 см, розташовані інтерстиціально з центріпетальним зростанням, перішийно, по задній стінці матки, інтралігаментарно і в області ребра матки, раніше мало обмеження.

Післяопераційний період

Після лапароскопічних операцій на шкірі живота залишаються 4 розрізи довжиною 5 -10 мм. Пацієнти з першого дня починають вставати з ліжка і приймати рідку їжу. З стаціонару виписуються на 4 – 6 день. Необхідно відзначити, що рубці, що залишаються на матці після проведення такого роду хірургічного втручання, вимагають підвищеної уваги при веденні вагітності та пологів у цих пацієнток.