Відомо, що кісткова пластика при імплантації зубів потрібно близько половині всіх пацієнтів, які звертаються до стоматологів для проведення незнімного протезування. Причому, найчастіше остеопластика проводиться у верхній щелепі (в бічних її відділах), коли висота кістки менше 3 мм.

Зверніться в нашу клініку і отримаєте безкоштовну консультацію

Які імплантати використовуються для кісткової пластики

Імплант є опорою штучних зубів. Існує кілька методик, за допомогою яких можна збільшити обсяг тканин. Яка з них краще, вирішує спеціаліст, оскільки тут потрібно враховувати досить багато факторів. Зараз можливе застосування 4 видів кісткових імплантатів. Розглянемо їх.

 1. Аутотрансплантати. В даному випадку джерелом кісткового матеріалу є сам пацієнт. Кістковий блок береться з нижньої щелепи позаду 8 зубів. Саме тут процес кісткоутворення здійснюється швидше. І якщо взяти звідси донорські тканини, зовсім скоро вони відновляться. Бувають випадки, коли імплантат береться не з порожнини рота, а наприклад, з стегна пацієнта. Аутотрансплантація вважається на сьогодні найкращим методом.
 2. Алотрансплантати. Кісткова тканина в даному випадку береться від іншого донора. При алотрансплантації донорська кістка проходить лабораторні випробування, а також стерилізацію. Людський організм, завдяки природним процесам регенерації, сприймає «чужі» тканини як «свої».
 3. Ксенотрансплантати. Необхідна кількість кісткового матеріалу забирають у тварин. Найчастіше донорами є корови. Щоб зробити кістку сумісною з людськими тканинами, її спеціальним способом обробляють.
 4. Алопластичні трансплантати. Це повністю штучні імплантати з синтетичного матеріалу на основі фосфату кальцію. Залежно від застосовуваної технології, матеріал може бути розсмоктуючим або нерозмоктуючим. Простіше кажучи, людський організм може або замінити алопластичний імплантат природною кісткою, або штучний матеріал подіє як якась решітка, де буде відбуватися зростання кістки.

Як проходить остеопластика

Кісткова пластика при імплантації зубів є процедурою складною, що вимагає високої кваліфікації фахівця. Операція проводиться під місцевою або загальною анестезією в кілька етапів.

 • Спочатку стоматолог забезпечує доступ до того місця в яснах, куди потім буде імплантуватися зуб.
 • У простір, що утворився закладається той чи інший кістковий матеріал.
 • На заключному етапі зашивається рана.

З застосування штучних імплантатів остеопластику часто проводять одночасно з процедурою протезування. Але це тільки в тому випадку, якщо обсяг тканин збільшується незначно. В іншому ж випадку, пацієнтові доведеться чекати до півроку. За цей час кісткові блоки «приживуться». Часто лікар рекомендує на даний період встановити тимчасові знімні протези.

Чи є протипоказання кісткової пластики?

Незважаючи на те, що ціна кісткової пластики при імплантації зубів досить велика, процедура стала останнім часом дуже затребуваною. А це завдяки тому, що протипоказань у даному випадку не так багато і відносяться вони, в основному, до загальних. Сюди можна віднести:

 • запальні захворювання,
 • остеопороз,
 • період вагітності і лактації,
 • захворювання кровоносної системи.

Пам’ятайте, що планувати остеопластику краще наперед, щоб після операції мати можливість деякий час уникнути фізичних навантажень.

Для детальної інформації або консультації телефонуйте за контактним номером телефону або скористайтеся формою на сайті.

Автор статті
Кеян Давид Миколайович

Щелепно-лицевий хірург, стоматолог

Детальніше