Причини виникнення жовчнокам’яної хвороби

Відразу скажемо, що порушення прийому їжі може тягти за собою виникнення жовчнокам’яної хвороби, під порушенням ми маємо на увазі зловживання жирною їжею і переїдання. Або ж, люди, які зловживають дієтами. Крім проблем з травленням існує ряд причин, які можуть викликати жовчокам’яна хвороба:

Симптоми жовчнокам’яної хвороби

Один з головних ознак жовчнокам’яної хвороби гострі коліки. Чому болить? Відчуття різкого болю в правому підребер’ї може бути викликано застоєм жовчі в жовчовивідних шляхах або пошкодженням внутрішньої стінки міхура камінням.

елескопіческій навантажувач xc6-3006k

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ЖКХ

Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) захворювання, яке характеризується утворенням каменів (конкрементів) в жовчному міхурі або жовчному протоці. Утворення можуть бути як дрібними, так і великими, що займають всю порожнину жовчного міхура.

ОЗНАКИ ЖОВЧНОКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ

Утворення конкрементів у жовчному міхурі часто протікає безсимптомно і діагностується випадково. Але в деяких випадках про наявність конкременту можуть свідчити:

 

Хірургічне лікування ЖКХ в Оксфорд Медікал Київ

Сприяти розвитку ЖКХ можуть:

УСКЛАДНЕННЯ ЖКХ

Іноді, конкременти невеликих розмірів залишають жовчний міхур через біліарний проток, потрапляючи в кишечник і виводиться з організму з калом. Але якщо конкремент застрягає в загальному жовчному протоці, відтік жовчі порушується і розвивається холедохолітіаз, що загрожує розвитком обтураційної жовтяниці, біліарного панкреатиту та інших ускладнень.

Часто виникає гострий холецистит, коли конкременти жовчний протік і перешкоджають відтоку жовчі. Механічна закупорка біліарного протоку призводить до застою жовчі в жовчному міхурі і, як наслідок, розвитку там запальних процесів. При відсутності адекватного лікування це тягне за собою некроз тканин жовчного міхура і розвитку ще одного грізного ускладнення жовчнокам’яної хвороби біліарні (або жовчні) свищі.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ЖКХ

Існують різні методи жовчнокам’яної хвороби: консервативна терапія, літотрипсія, радикальні хірургічні методи оперативне видалення конкрементів жовчного міхура і холецистектомія (видалення жовчного міхура). Холецистектомію зазвичай призначають, коли неінвазивні методи лікування жовчнокам’яної хвороби не ефективні.

Для діагностики жовчнокам’яної хвороби проводяться УЗД і МРТ, які дозволяють визначити наявність конкрементів в жовчному міхурі, його величину, стан його стінок і просвіту і наявності інших ускладнень. Паралельно проводяться аналізи крові, сечі та інші лабораторні дослідження, щоб уточнити клінічну картину і виявити можливі протипоказання до операції.

Операція може виконуватися як відкритим, так і лапароскопічним методом, тобто без розрізів, через проколи в передній черевній стінці. Після такої операції слідів на шкірі практично не залишається, а період відновлення після неї мінімальний. Остаточне рішення при виборі оптимального методу лікування приймає лікар, з урахуванням наявності показань.

Щоб записатися на прийом до хірурга в Університетській клініці телефонуйте за вказаним у контактних даних номером телефону або заповніть форму на сайті.