Причини і ознаки захворювань артерій

Прояви хвороби залежать від розташування уражених артерій:

На початку, симптоми захворювань артерій часто поглиблюються після фізичного навантаження і сходять після відпочинку. На пізніх стадіях, симптоматика яскраво виражена навіть у стані спокою, це свідчить, що тканини не отримують достатньо крові навіть коли пацієнт відпочиває.

Спровокувати патології артерій може:

Діагностика захворювань аорти та периферичних артерій

Вибір методу діагностики залежить від локалізації захворювання і призначають:

Доплерографія застосовується для вимірювання кровотоку і з її допомогою підтверджують діагноз окклюзийного захворювання периферичних артерій. Ця процедура може точно виявити звуження або закупорку кровоносних судин.

Допплерівська ехографія для вимірювання кровотоку також може бути виконана під час проби з фізичним навантаженням, тому що деякі порушення проявляються лише при навантаженні.

Лікарі зазвичай призначають загальний аналіз крові, показники згортання крові і визначення рівня біомаркерів в ранні терміни після появи симптомів також допоможуть поставити правильний діагноз.

Оперативні втручання при лікуванні хвороб артерій

Своєчасно виявлені захворювання артерій піддаються лікуванню. Якщо консервативних методів лікування недостатньо, пацієнта направляють на операцію.

Тромбендартеректомію виконують при тромбозі аорти або інших артерій.

Реваскуляризацію із застосуванням синтетичних або природних (часто це інша вена) матеріалів проводять для шунтування окклюзированих сегментів. Своєчасно виконана ця операція дозволяє запобігти ампутацію кінцівки і полегшує симптоматику захворювання.

Симпатектомія виконуються у пацієнтів, яким протипоказані серйозні серцево-судинні операції.

Ампутація крайній захід, що призначається при тяжкій інфекції, некупіруємого болю або прогресуючої гангрени, коли інші методи лікування неефективні.