Види фімозу

У медичній практиці фімоз стали розділяти на два основних види:

 • Фізіологічний фімоз. Характерний для маленьких хлопчиків і в основному не вимагає оперативного лікування. Він пов’язаний з особливостями будови статевих органів дитини. У перші місяці або роки життя крайня плоть прикріплюється до голівки статевого члена, виконуючи захисну роль від інфекцій на цьому рівні. Більшість хлопчиків в тій чи іншій мірі страждають фімозом при народженні. Крайня плоть почне природним чином відділятися від 2 до 6 років. У деяких випадках відшарування крайньої плоті від головки може відбутися пізніше, приблизно до 10 років.
 • Патологічний фімоз. Поява патологічного фімозу найчастіше є наслідком недотримання особистої гігієни, скупчення смегми або повторного баланита. Також причиною може стати травма, яка введе до формування рубцевої тканини і звуження крайньої плоті (рубцевий фімоз). У разі патологічного фімозу необхідне обов’язкове оперативне лікування.

Детский уролог в СЗАО (Тушино, Сокол, Стрешнево, Щукинская) - запись на прием

Фімоз, симптоми

Головний симптом фімозу – звуження крайньої плоті статевого члена, яке виражається в хворобливості або неможливості оголення його голівки. Також симптоми можуть включати:

 • почервоніння, біль і гній в крайньої плоті;
 • дискомфорт при сечовипусканні;
 • надування крайньої плоті під час сечовипускання;
 • кров у сечі;
 • запалення статевого члена.

При запущеному фімозі можливе підвищення температури і збільшення лімфатичних вузлів.

Якщо ви виявили у вашої дитини кілька з перерахованих вище симптомів, краще якомога швидше звернутися до уролога, який проведе огляд цієї області і зможе якомога швидше вирішити проблему. Якщо відкласти проблему в бік, через кілька днів чи тижнів все може ускладнитися.

Ускладнення фімозу

При неправильному або несвоєчасному лікуванні фімозу, можуть розвиватися такі ускладнення, як:

 • парафимоз;
 • баланопостит;
 • уретрит;
 • інфравезікальна обструкція.

Діагностика фімозу

Фімоз легко діагностувати, просто оглянувши статевий член, спостерігаючи за фіброзним препуціальним кільцем. Лікар-уролог запросить додаткову інформацію про час появи симптомів і про можливі захворювання у дитини, таких як діабет.

Як лікувати фімоз?

Якщо буде виявлено фізіологічний фімоз, то спеціального лікування не потрібно, звичайно він проходить самостійно з дорослішанням. Оперативне лікування необхідно тільки, якщо виникли проблеми з сечовипусканням (непрохідність) і місцеві інфекції. У разі переходу фізіологічного фімозу в патологічний, потрібна хірургічна операція.

Хірургічне лікування полягає у видаленні частини або всієї крайньої плоті – обрізання.

Багато хто вважає обрізання тільки релігійним ритуалом або церемоніальною традицією. Практика обрізання була і залишається предметом численних суперечок.

Важливо! Останні дослідження фахівців показали, що обрізання не є ніяким чисто релігійною подією, а служить єдиним ефективним і раціональним видом лікування фімозу, оскільки завжди досягається очікуваний результат. У США з недавніх пір операція обрізання стала навіть дуже модною і популярною серед представників сильної статі.

Операція обрізання, що застосовується на ранній стадії – це метод, який скорочує частоту інфекцій сечовивідних шляхів, захворювань, що передаються статевим шляхом, і раку статевого члена.

ᐈ Детская урология Киева 👨【Консультация уролога】

Як проводиться обрізання в Університетській клініці

Обрізання – відносно проста операція, яка виконується під загальним наркозом (дитина не буде нічого відчувати). Вона складається з видалення крайньої плоті і накладення саморозсмотуваного шва і пов’язки.

Операція зазвичай триває близько 10-15 хвилин і абсолютно безболісна.

Після операції ризик розвитку ускладнень практично зводиться до нуля. Серед можливих побічних ефектів можна виділити: больові відчуття, дискомфорт, набряклість, зниження чутливості. В основному побічні дії проходять протягом 1-2 тижнів, в цей період дуже важливо робити перев’язки.

Лікування фімозу за допомогою операції обрізання в Університетській клініці проводитися швидко, якісно і за доступною ціною. Якщо виникли питання, то телефонуйте за вказаними в контактах телефонними номерами. Ми з радістю вам допоможемо!