Коли рекомендується проводити ендоскопію

Ендоскопія може бути показана для вивчення наступних симптомів:

Підготовка до ендоскопії

Лікар дасть вам повну інструкцію про те, як підготуватися. Більшість видів ендоскопії вимагають утриматися від вживання їжі за 12 годин до процедури. Деякі види рідин, такі як вода або сік, можуть бути допущені за 2 години до процедури.

Ваш лікар може запропонувати вам проносні або клізму за ніч до процедури, щоб очистити травну систему. Це часто зустрічається в процедурах за участю шлунково-кишкового тракту і заднього проходу. Перед ендоскопією буде проведено медичний огляд і проаналізовано повний анамнез, включаючи всі попередні операції. Повідомте свого лікаря про ліки, які ви недавно приймали, включаючи ліки без рецепта. Також повідомте свого лікаря про алергії.

Процедура ендоскопії

Існує три основні причини для проведення ендоскопії:

Точна процедура залежить від типу ендоскопії та вибору анестетика. Ендоскоп вводиться через потрібну область відповідно до показань. Лікар може просто поставити діагноз або ж взяти і зразок тканини (біопсія) для подальшого аналізу в лабораторії.

Більшість ендоскопій є амбулаторними. Це означає, що вам не буде потрібно госпіталізації, і ви можете повернутися додому в той же день через кілька годин. Після процедури у вас може зберігатися невеликий дискомфорт. Наприклад, після ендоскопії верхніх відділів шлунково-кишкового тракту у вас може виникнути незначний біль в горлі, який може турбувати до 2 днів.

Після процедури лікар проінформує вас, якщо були помічені якісь зміни і проблеми. Потім буде обговорюватися план лікування і чи потрібні додаткові аналізи та дослідження. Якщо були взяті зразки біопсії, то результати будуть отримані через кілька днів.

Ендоскопія в Університетській клініці Києва

Спеціально підготовлені лікарі-ендоскопісти Університетської клініки Києва в діагностиці регулярно використовують п’ять видів ендоскопічних оглядів: