Показання для проведення ендоскопії ЛОР-органів?

До основних випадків даного виду діагностики відносяться:

Які саме захворювання за допомогою ендоскопічного обстеження ЛОР-органів вдається діагностувати?

Чи може ендоскопічний огляд замінити лабораторні та рентгенологічні обстеження?

У багатьох випадках так, але в більшості даного виду огляду недостатньо. Ендоскопія ЛОР-органів допомагає при вивченні хвороби і якщо лікар сумнівається в діагнозі, то він має право призначати проведення і інших додаткових обстежень.

Протипоказання у ендоскопії ЛОР-органів

Абсолютних протипоказань, на щастя, для проведення даного ендоскопічного обстеження немає. Але якщо у пацієнта є які-небудь порушення, наприклад, в згортанні крові, в області надчутливої ​​слизової носової оболонки, або є ряд неврологічних захворювань, то краще цей вид обстеження замінити на МРТ, КТ або щось ще. Також даний вид обстеження небажано проводити дітям до трьох років, щоб не завдавати їм психологічної травми.

Чи болісне проведення даної процедури?

Звичайно, ні. Процедура легко переноситься і абсолютно безболісна. Однак, при певних аномаліях (наприклад, при спотворенні носової перегородки) пацієнти можуть відчувати дискомфорт.

Яким чином проходить дана процедура

  1. На початку лікар, як завжди, знайомиться з пацієнтом, уточнює у нього наявність можливих алергічних реакцій, збирає анамнез.
  2. У певних випадках можуть використовуватися деконгестанти для очищення слизової оболонки.
  3. Для максимального комфорту проводиться місцева анестезія.
  4. Ендоскоп по черзі заводиться в носові ходи для оцінки носових раковин, соустя слухових труб, трубних валиків, викривлення перегородки, визначення наявності поліпів, хоани, гайморових пазух.
  5. Проводиться огляд слухових проходів. Для цього ендоскоп заводиться в слуховий прохід, аналізує барабанну перетинку на її цілісність, колір, наявність світлових рефлексів.
  6. Проводиться знеболювання кореня язика. Лікар просить пацієнта відкрити рот і заводить ендоскоп для огляду голосових складок при гортані.
  7. Після проведення цієї процедури пацієнт отримує попередній діагноз і висновок.