Ознаки характерні для апендициту

Існують деякі основні симптоми, які можуть свідчити про гострий апендицит. Один з головних — гострий біль в животі, який змінює місце локалізації. Біль може посилюватися при кашлі або пересуванні.

Додаткові ознаки апендициту:

При наявності цих симптомів можна запідозрити патологію, необхідно негайно звернутися до лікаря. Самолікування неприпустимо при гострому апендициті.

Діагностика

Діагноз гострого апендициту встановлюють на підставі:

При встановленні діагнозу гострого апендициту враховують: дані лабораторних досліджень крові та сечі

При типовому клінічному перебігу гострого апендициту додаткові методи променевих інструментальних досліджень не застосовують. Тільки за неясного діагнозу використовують візуальні методи дослідження.

Лікування

Методом лікування гострого апендициту є виконання невідкладної апендектомії, тобто, діагноз гострого апендициту є показанням до проведення невідкладного оперативного втручання.

Оперативне втручання слід здійснити протягом 2 годин після встановлення діагнозу гострого апендициту (про що необхідно зробити запис в історії хвороби із зазначенням часу його установки). Відкласти оперативне втручання після встановлення діагнозу гострого апендициту можна тільки з об’єктивних причин (термінальний стан хворого, необхідність проведення передопераційної підготовки та ін.), Що обов’язково треба відзначити в історії хвороби.

Аппендектомія — операція з видалення червоподібного відростка. В середньому операція триває 40 – 60 хвилин, все залежить від тяжкості та перебігу хвороби.

Останнім часом операцію проводять лапароскопічним методом (ендоскопом через невеликі проколи в черевній порожнині), але так само можна провести і традиційно (через розсічення у правій нижній області живота). Спосіб проведення операції залежить від бажання пацієнта, положення апендикса (можливо атипове розташування) і можливих ускладнень.

Післяопераційний період триває від 3 до 6 днів в залежності від методу операційного втручання і виниклих ускладнень. У першу добу після операції дотримується суворий постільний режим з носінням бондажа. Через кілька днів можна підніматися і потроху ходити по палаті. Через 8 днів після операції необхідно зняти шви.

Протягом місяця необхідно берегти себе і не займатися фізичним навантаженням, плаванням і не відвідувати баню.