Акне – це захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці з безлічі причин: від генетичної схильності, стресу, проблем шлунково-кишкового тракту до гормональних порушень. Для діагностики акне і правильного виявлення чинників, які призвели до її появи, пацієнтам варто звернутися за допомогою до дерматолога. Він може поставити коректний діагноз на очній консультації або порекомендувати пройти консультацію ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога.

Лікування цього захворювання відрізняється у різних пацієнтів. Воно повинно бути адаптоване до потреб кожного пацієнта і може складатися з виняткового місцевого локального лікування цього захворювання до медикаментозного системного лікування. Також ефективними є косметологічні маніпуляції – такі як чистка та хімічні пілінги. Профілактика прищів досягається за рахунок здорового способу життя, уникнення стресу, належної гігієни та правильного домашнього догляду.

У цій статті ви дізнаєтеся все про акне, що потрібно робити, якщо зіткнулися з цим захворюванням, як лікувати акне, які заходи необхідно вжити, а також, що категорично забороняється при такому захворюванні.

Акне, що це?

Акне – це запальне захворювання, викликане гіперпродукцією шкірного сала в сально-волосяному філлікулі, що викликає його закупорку, перерозтягнення і як наслідок – запалення. Організм захищається від мікробів шляхом даного запалення, за яким їде почервоніння шкіри і виникнення характерного висипання.

Акне може утворюватися як на обличчі, так і на інших частинах тіла, наприклад, буває акне на плечах, грудях, спині.

Нерідко вугрова хвороба викликається гормональними змінами і проявляється в різних формах, від невеликих запалених папул (запалених горбків на шкірі) до гнійників вузликів і навіть підшкірних кіст при крайніх формах захворювання. При відсутності лікування це запальне захворювання може призвести до утворення рубців, що може позначитися на сприйнятті пацієнтом свого зовнішнього вигляду.

Акне вражає більше 85% підлітків, але часто може поширюватися і в дорослому віці і навіть дебютувати після 40 років. Середній вік звертання за лікуванням становить 24 роки, при цьому 10% звернень за лікуванням доводиться на пацієнтів у віці від 35 до 44 років.

Захворювання акне представлена ​​такими ознаками і симптомами, як наявністю на шкірі уражень, які різняться в залежності від тяжкості стану: чорні точки, папули, пустули, вузлики або кісти.

Приклад того, як виглядає акне дивіться на фото.

Види висипань

Акне характеризується кількома видами уражень:

Причини виникнення акне

Серед безлічі причин появи прищів відзначимо:

Як запобігти появі прищів

Пропонуємо кілька рекомендацій, як можна запобігти таке неприємне і важке захворювання:

Діагностика акне

Діагноз акне повинен ставити тільки дерматолог після клінічного обстеження шкіри, і лікування проводиться тільки за його рекомендацією.

Пам’ятайте! Ні в якому випадку не рекомендується зайнятися самолікуванням, це може тільки погіршити ситуацію. За лікуванням акне важливо відразу звернутися до дерматолога, а не до косметолога. Косметолог тільки пропонує косметичні послуги, але не лікує дерматологічні захворювання.

Для постановки правильного і повного діагнозу лікар може запросити додаткові обстеження, такі як: гормональні тести або консультацію ендокринолога, УЗД органів травлення і гінекологічну консультацію (для виключення наявності кіст яєчників) і т. д.

Ваш дерматолог визначить типи шкірних поразок і їх тяжкість, щоб призначити лікування, яке вам найбільше підійде.

Лікування акне у підлітків і дорослих

Більшість людей задають питання: «Як лікувати акне в домашніх умовах?». Ми вам відповімо: «Ніяк». Як вилікувати акне допоможе тільки якісний дерматолог.

Лікування вугрової хвороби направлено на зменшення кількості і тяжкості уражень, запобігання утворення рубців і полегшення психологічного дискомфорту.

Залежно від тяжкості акне проводиться місцеве лікування або поєднання лікарських засобів, що застосовуються системно з ліками, застосовуваними місцево. Місцево можна використовувати адапален, кліндамацін, бензоїлу пероксид і, в меншій мірі, різні інші кератолитичні речовини. Системне лікування можна проводити ретиноїдами. Пацієнтам жіночої статі можуть бути корисні антиандрогенні препарати або гормональні контрацептиви.

Лікарські препарати для лікування акне можуть мати такі механізми дії:

У більш складних ситуаціях разом з медикаментозним лікуванням акне використовується і апаратне лікування, до якої відноситься такі методи:

Ви страждаєте акне і не знаєте до кого звернутися? Пропонуємо Університетську клініку Києва, наші професійні дерматологи допоможуть вам позбавитися від небажаних прищиків і набути впевненості в собі.

За консультацією заповніть форму на сайті або зателефонуйте за вказаним в контактних даних номером телефону.