Чому треба робити УЗД простати в Києві

Урологічний контроль є обов’язковим всім чоловікам старше 40-45 років, а також особам, які не досягли цього віку, якщо є специфічні симптоми або розлади сечостатевої залози.

Патології передміхурової залози зустрічаються в будь-якому віці, це можуть бути запально-інфекційні захворювання, доброякісні або злоякісні пухлини.

Передміхурова залоза є досить важкодоступним органом і тому, діагноз і тактика лікування безпосередньо залежить від якості проведеного обстеження. Одним з простих, доступних, безболісних і безпечних методів дослідження передміхурової залози є УЗД.

Виходячи з результатів, лікар може виявити такі захворювання:

  • аденому;
  • рак передміхурової залози;
  • кісти передміхурової залози;
  • запальні захворювання (епідіміт, орхіт, орхоепідіміт).

Коли необхідно УЗД передміхурової залози

  • часте сечовипускання;
  • затримка сечі;
  • порушення потенції;
  • патологічні зміни сперматозоїдів;
  • болі в промежині.

УЗД простати, як роблять

Існує два основні методи УЗД передміхурової залози: трансабдомінальне і трансректальне

Трансректальне УЗД простати — це особливий тип ультразвукового дослідження, при якому електронний датчик вводитися в пряму кишку. Цей спосіб є більш точним, так як відстань між датчиком і залозою дуже маленька і лікар може з високою точністю візуалізувати всі анатомічні структури органу, включаючи самі мінімальні зміни, які неможливо оцінити інакше.

Трансабдомінальне УЗД простати — тип проведення УЗД передміхурової залози через стінку живота. Він є менш інформативним і використовується як альтернатива трансректального, якщо є протипоказання або пацієнт відмовляється пройти обстеження через пряму кишку.

Підготовка до УЗД передміхурової залози

Трансабдомінальне УЗД простати не вимагає спеціальної підготовки. Єдиним зазначенням є наповнений сечовий міхур.

Трансректальне УЗД простати виконується після особливої ​​підготовки. Перед обстеженням потрібно спустошити кишечник, природним шляхом або за допомогою клізми. Останній прийом їжі при цьому повинен бути за 8 годин до обстеження.

УЗД простати це абсолютно безпечний метод діагностики. Пропонуємо пройти цю процедуру в Університетській клініці Києва — швидко та якісно, ​​всі контактні дані вказані на сайті.

Автор статті
Стаховський Едуард Олександрович

Уролог, онколог

Детальніше