Колоноскопія під наркозом у Києві

Процедура, незважаючи на тонкі зонди і мініатюрні відеокамери, неприємна. Щоб усунути дискомфорт, біль, і заспокоїти пацієнта, колоноскопія може проводитися під наркозом.

Прямі показання до колоноскопії під наркозом:

  • діти у віці до 12 років — навіть найменша біль і страх можуть вразити дитячу психіку і створити неправильне враження про лікарів;
  • низький больовий поріг — незначний біль може викликати втрату свідомості;
  • люди з деструктивним процесом в кишечнику;
  • хвороба Крона — це хронічне запальне захворювання, яке вражає весь шлунково-кишковий тракт (від рота до заднього проходу).

Основні методи, використовувані в анестезії, включають:

  • місцеву анестезію
  • седацію (медикаментозний сон)
  • загальну анестезію

Всі три види знижують чутливість до того, що відбувається, і роблять процедуру здійсненною без будь-яких перешкод і болю. При анестезії стінки кишечника повністю розслаблені, що значно знижує ризик будь-яких ускладнень.

В Університетській клініці фахівець вибирає самостійно для кожного пацієнта, яка анестезія йому підходить, грунтуючись на його історії і стан здоров’я.

Місцева анестезія

Колоноскопія під місцевою анестезією включає в себе застосування анестетика на анальний отвір, що знизить чутливість нервових закінчень слизової оболонки при проходженні трубки. Для цього застосовують анестетики на основі лідокаїну і новокаїну.

Але цей тип анестезії не може повністю зупинити біль, так як основна біль виникає від впливу повітря в кишечнику, а не від руху ендоскопа. Повітря в цьому випадку застосовується для згладжування стінок товстої кишки, що дає детально вивчити її поверхню.

Седація

Цей вид знеболювання передбачає занурення пацієнта в сон з використанням заспокійливих засобів. Цей сон поверхневий, людина нічого не відчуває, але все чує і може реагувати (наприклад, змінити положення). При седації людина дихає самостійно. Після пробудження у нього можуть залишитися спогади, але це не надає негативного забарвлення процедурі.

Загальна анестезія

Колоноскопія за допомогою загальної анестезії передбачає використання наркозу. По скільки наркоз має свої ризики і вимагає наявності спеціальної апаратури, він проводиться з усім необхідним обладнанням для усунення можливих ускладнень: пристроями для штучної вентиляції легенів, стимуляції серцевої діяльності та іншими пристроями, необхідними для надання першої допомоги.

Хворому вводять внутрішньовенно препарат, занурюючи його в глибокий сон і досліджують кишечник під постійним наглядом анестезіолога. Пацієнт засинає, всі м’язи повністю розслабляються, після пробудження через 15-45 хвилин його стан знаходиться повністю під контролем лікарів.

Пацієнт нічого не відчуває під час огляду і не залишаються ніякі спогади про процедуру, що значно зменшує небажання перевіритися в наступний раз.

Колоноскопія під наркозом в Києві проводиться за помірною ціною, вартість можете дізнатися в розділі “Ціни на послуги” або, зателефонувавши нам, номер вказаний в контактних даних.

Автор статті
Скворцов Костянтин Костянтинович

Хірург, ендоскопіст, уролог

Детальніше