Чому важливо проходити гінекологічні дослідження

Деякі доброякісні гінекологічні порушення (міома матки, ендометріоз, кісти яєчника або синдром полікістозних яєчників) виявлені пізно і не вилікувані вчасно, можуть вплинути на репродуктивну систему і привести до незворотних наслідків для гінекологічного здоров’я. Деякі захворювання жіночої сечостатевої системи мають мізерну, змащену симптоматику. Наприклад, раннє виявлення раку ендометрія матки (стадія I) забезпечує більше 90% шансів на одужання. Тому періодичне відвідування гінеколога (не рідше ніж 2 рази на рік), дозволяє уникнути тяжких втручань.

Гінеколог так само лікує розлади менструального циклу, порушеннями ендокринної системи, в тому числі і статевих гормонів у жінок, що може відображатися на якості статевого акту.

Огляд у гінеколога в Києві

Особливої підготовки перед відвідуванням лікаря-гінеколога не потрібно. Однак необхідно відзначити, що деякі гінекологічні захворювання можуть проявлятися різними виділеннями, тип і зовнішній вигляд виділень можуть дати багато інформації про стан здоров’я вагінального простору. Ось чому дуже важливо, щоб за 24 години до відвідування лікаря-гінеколога не робити ніякого вагінального промивання і нічого не вводити в піхву (яйцеклітини, спеціальні креми, вагінальні мазки і т. д.). У зворотному випадку результати можуть бути неточними і буде поставлений помилковий діагноз.

Коли необхідно піти до гінеколога

Кожна жінка повинна знати, що нормальні виділення з піхви не мають неприємного запаху, мають білий або мутний колір і можуть мати жовтуватий відтінок на нижній білизні. Потік секреції залежить від періоду менструального циклу і є більш рясним в період до менструації. Причини з якими варто звернутися до гінеколога:

  • рясні виділення з піхви;
  • виділення з неприємним запахом;
  • консистенція виділень: груба, сирна або водна;
  • виділення більше не прозорі, а сіро-білуваті або біло-зеленуваті;
  • свербіж, біль після сечовипускання;
  • наявність крові у виділеннях (поза періодом менструації);
  • біль при статевому акті;
  • підготовка подружньої пари до вагітності;
  • розлади менструального никла.

Все це може вказувати на наявність інфекції, венеричного захворювання і т. д. Тому, щоб життя було красиве і здорове важливо своєчасно відвідати гінеколога. Не відкладайте прийом, зв’яжіться з нами по зазначеними контактними даними або заповніть форму.

Автор статті
Німенький Максим Вадимович

Гінеколог, гінеколог-хірург

Детальніше