Бюгельний зубний протез: показання

В основі бюгельних протезів лежить металева дуга, яка служить каркасом для всіх елементів – штучних зубів і пластмасових ясен. Такі протези можуть також використовуватися не тільки для відновлення зубного ряду, але і для лікування пародонтиту – захворювання, при якому деякі зуби мають сильну рухливість. Частина зубів служать як опора для установки протеза. Завдяки їм жувальне навантаження переноситься на всю частину протеза і знижується на природні зуби в ряду. Бюгельні протези значно зменшують навантаження на ці зуби, відводячи її на штучні, а також міцно фіксують їх на одному місці.

Бюгельне протезування: види

За способом кріплення до зубів розрізняють 3 види протезів:

 • бюгельний протез на аттачменті (замках). Аттачменти представляють собою особливі кріплення, міцні замки, які відкриваються тільки за допомогою спеціального ключа, тому дозволяють надійно закріпити протез в порожнині рота і тим самим запобігти його випадання при їжі або розмові. Бюгельні протези на замках кріпляться до опорних зубів спеціальною конструкцією: одна частина кріплення знаходиться в протезі, а друга – в опорному зубі (при цьому на природний зуб надягється металокерамічна коронка, яка необхідна, щоб зміцнити природний зуб і зменшити навантаження на нього);
 • на кламмерах. По-іншому кламерами ще називають гачками, вони охоплюють сусідні зуби, які є опорними. Бюгельний протез на кламмерах надійно закріплений в порожнині рота, легко виймається, але має досить не естетичний вигляд, особливо якщо опорні зуби – передні, оскільки на них можуть бути видні металеві замки;
 • на телескопічних коронках (на сусідні опорні зуби, розташовані поруч з протезом, надягається коронка особливої ​​конусоподібної форми. У протезі в крайніх зубах робиться отвір такої ж форми – таким чином протез надягається крайніми зубами на опорні зуби). Даний вид кріплення вважається найдорожчим, оскільки вимагає майстерності виконання від лікарів і зубних техніків.

Вибір варіанту кріплення безпосередньо залежить від стану опорних зубів, їх розміру і форми, прикусу і стану пародонту (як ясен, так і зв’язок, які фіксують зуб в лунці).

Бюгельне протезування зубів: переваги

 • вони надійно фіксуються;
 • можливість встановити протез при хворобі опорних зубів;
 • установка протеза сприяє відновленню зв’язок, що утримують зуб в лунці (хитаються зуби);
 • невеликі розміри в порівнянні з іншими пластмасовими протезами;
 • зручність користування – легко знімаються і надягаються;
 • надійно закріплені в зубному ряду;
 • простий догляд за протезом. Звичайно, звикання до бюгельних протезів вимагає певного часу. Однак результат, який дають протези, вартий того, щоб перетерпіти невеликі незручності. Бюгельний зубний протез не потрібно кожен день знімати на ніч, що полегшує життя багатьом пацієнтам, яким скрутний щоденний догляд за протезами.

Бюгельний зубний протез: установка

Установка бюгельних протезів складається з декількох етапів, які є стандартними для протезування зубів:

 1. щелепу готують до протезування зубів:
  при необхідності – проводиться лікування зубів і ясен, або екстракція зуба;
 2. обробляють опорні зуби під установку коронок і/або замків;
 3. знімають зліпки, роблять гіпсові моделі;
 4. виготовляють індивідуальний протез в зуботехнічній лабораторії;
 5. встановлюють зубний протез (може бути проведена в два етапи: примірка, необхідна для подальшого усунення недоліків протеза і установка).

При установці бюгельного протезу на верхню щелепу не має підстави, яке закриває небо. Завдяки чому конструкція не тільки стає додатковою опорою при нестачі зубів, але і не заважає приймати їжу. Також відсутні будь-які незручності при установці протеза на нижню щелепу.

Терміни виготовлення постійного протеза – від півтора до двох місяців. Догляд за бюгельними протезами не завдасть пацієнтові особливого клопоту: протез достатньо очищати звичайною зубною щіткою 1-2 рази на день від нальоту і залишків їжі. Після їжі рекомендується обполіскувати порожнину рота хоча б звичайною проточною водою. На ніч протез можна не знімати, але обов’язково потрібно очищати від бактерій, що скупчилися за день.

Бюгельний протез: ціна

Дізнатися вартість бюгельних протезів ви зможете в нашому прайс-листі або по телефону.

Для детальної інформації або консультації телефонуйте за контактним номером телефону або скористайтеся формою на сайті.

Автор статті
Агабекян Андранік Вачикович

Стоматолог-ортопед

Детальніше